Azt, hogy ne tegyük tönkre világunkat – értem. Azt, hogy éljünk fenntartható módon – ismét értem. Bár a “fenntartható” varázserejű jelszóval vannak némi fenntartásaim. Azt viszont, hogy átprogramozott fejű emberek leöntenek levessel, festékkel műalkotásokat – nem értem. Ez az idiotizmus nagyon káros formája (van jó formája is Byung Chul Han ezt kifejti). Amikor valaki ilyet csinál, akkor már zombi. Ám nem ártalmatlan mentális problémával küzdő emberként, mint Van Gogh, kinek a képét ismét megtámadták egy levessel (1), hanem az ilyenek veszélyes bolondokká lesznek, agyhalott zombikká. Élnek ők, de agyilag nem, és mozgatja őket valami vírus. Újra és újra.
Ugye értjük: leöntjük Van Gogh művét egy levessel és ezzel már vége is a károsanyag kibocsájtásnak. Odaragasztom a kezeimet a kifutópályára és leáll a légiközlekedés, mert hirtelen mindenki rájön: ez gáz! Színes festékfélét öntök a Trevi-kút vizébe és … Valami színes porral bekenem Stonehenge évezredes monolitjait, melyen eleddig az idő vasfoga sem fogott, és a világ megváltozik ettől: porban és hamuban megtér és önként visszahull az ipari forradalom előtti állapotba. Biztos így lesz. Figyelemfelhívás? Értékek tényleges vagy majdnem tönkretételével? Vagy agymosott-agyhallott zombik gondolhatják ezt csak komolyan…
Persze most lehet mondani – egyfajta műkedvelő gondviselés módján – hogy de keresztyénként őket is szeretni kell! Na de hogyan szeressem őket? A szeretethez személyes kapcsolat kell, különben az egész nem más, mint egy elvi szeretet, ami valójában nincs is. Olyasmi ez, mint úszni fejben. Hogy lehet az agyi áttekercselést gyógyítani? Hogy lehet az agyvírus ellen vakcinát fejleszteni? Egyre inkább úgy látom sehogy. És egyáltalán: ki neveli ezeket a fiatalokat, legtöbbször szinte gyerekeket ilyen zombivá? Régebbi meggyőződésem, miszerint a “szélsőség” annak kérdése leginkább, hogy hová teszik a “közép” ablakát – ez az Overton ablak (2). Tehát, hogy ki mondja meg mi szélsőséges attól függ mi van az ablakban. Szerintem a zombivá nevelés szélsőséges!
Azt, hogy együnk bogarat, mert az állattartás káros a klímára – ezt értem. Nyilván új értelmet fog nyerni a bogaram és a bogaras kifejezés. Azt, hogy egyáltalán ne együnk húst, mert a vegánvallás jobb és megvált és megmenti a Földet is – azt is értem. Azt, hogyha mégis, akkor együnk műhúst hús helyett – ismét értem. Értem ugyanis, hogy ez nem zöldítés, viszont temérdek zöldhasú reménye áll mögötte, melyet kiszámoltak. Valójában a zöld és zöldhasú bizonyos síkon erősen összefüggenek, így viszont a zöld ügy némileg veszít ártatlanságából.
Ez a “mindenmentes” lenne a hagyományos élelmiszertermelés vége, és velük együtt azok vége is, akik ezt előállítják, a parasztembereké, földműveseké, akik mindeddig megteremtették az emberi lét feltételeit. Ők is mennek majd a metropoliszokba, s esznek majd bogarat. Kíváncsi lennék a disznótor helyett mennyire lenne népszerű egy bogár-tor – ha majd tort ül a sötétség. A földek meg visszatérnek a természethez – amúgy ez nyilván nem egy szélsőséges gondolat … Viszont a zöld pártok ázsiója egy ideje nagyot esett. Lehet azért, mert a zöldideológián sokan átlátnak miszerint olyan, mint a dinnye: kívül zöld, belül piros a kultúrmarxizmustól. És hát a zöldek legalább annyira arrogánsan diktatórikusak, mint a marxisták. A tömegek viszont az ellenkező híresztelésekkel szemben mégsem teljesen buták, és különösebben nem fut össze a szájukban a nyál, ha meglátnak mondjuk egy tányér bogár-frissensültet.
Persze erről beszélni nem túl praktikus…
Ahogy én elnézem ez egy Z-Világháború – mely alapja egy agyvírus, ami zombivá tesz. Motorja a klímarettegés a klímaapokalipszistől. Régen a világvégétől féltek az emberek, mely kijelentésbeli tény. A felmelegedés, mint nagy epikus téma oka a mainstream narratíva szerint a CO2, bár jó pár tudós másképp látja – néhány érdekes cikk (3) és (4). Úgy tűnik az emberiség rettegése bizonyos célok elérése végett nagyon jól használható. Hát ne az isteni ítélettől rettegjenek, hanem a klimatikus végtől – amire majd kínálunk megoldást.
A normalitás áll szemben a zombikkal, mint egy egykor volt emberrel a képen Brad Pitt a “Z” filmben. Néha azt érzem a világ megérett az ítéletre.
A zöld apokalipszis nem az lesz mitől rettegtetnek, hanem a zöld zombivírus elterjedése. Vigyázat: ha megharapnak te is zombi leszel! Én szóltam.
Mindenféle rettegésekkel szemben a valóság az, hogy világunk sorsa egyáltalán nincs a mi kezünkben, mivelhogy nem mi vagyunk a tulajdonosai. Birtokba kaptuk nem tulajdonba. Nem arról van szó, hogy nincs felelősségünk, hogy akkor nyugodtan romboljuk a környezetet, mert a “világegyetem majd úgyis kiegyensúlyozza magát”. De a hit sem arról szól, hogy “nyugodtan tegyük tönkre a dolgokat Isten majd úgyis rendbe hozza, hiszen ez a dolga”. Koránt sem. Ám az sem igaz, hogy mi mentjük meg vagy váltjuk meg a világot! A zöld messianizmus viszont ezt a küldetést rója ránk. Narratívájuk tükrében az ember úgy látja magát, mint aki túlszaporodott ezen a bolygón és így saját magát és a bolygót is ki fogja irtani. Nem azért van ez így, mert ez így van, hanem egy hosszas indoktrináció eredményeként, mely már átment. A valóság ehhez képest az, amit a mennybe ment Krisztusról ír a Zsidókhoz írt levél:
“Aki (Krisztus) az ő (Isten) dicsőségének visszatükröződése, és az ő valóságának képmása, aki hatalma szavával fentartja a mindenséget …” (Zsid 1,3).
Ő tartja fenn a mindenséget. Ez ám a fenntarthatóság! Nem csupán ezt a bolygót, hanem az egész teremtést. A Kijelentés azt mondja, hogy az Atya Jézus Krisztusban teremt meg mindent ami csak van: “Minden ő általa lett és nála nélkül semmi sem lett, ami lett” (Jn 1,2), és ő az aki fenntartja mégpedig univerzum szinten. A világ(egyetem) tehát addig létezik, míg Krisztus fenntartja a szavával. És akkor lesz vége, ha Ő azt mondja. A vég után pedig új ég és új föld következik, ahol a láthatatlan (szellemi univerzum) és a látható (materiális univerzum) egy lesz és nem kettő: “Megismertetvén velünk az Ő akaratának titkát az Ő jó kedve szerint, melyet eleve elrendelt magában, az idők teljességének rendjére nézve, hogy ismét egybeszerkeszt magának mindeneket a Krisztusban, mind a melyek a mennyekben vannak, mind a melyek e földön vannak” (Ef 1,9-10).
Szóval én ebben hiszek, nem a zöldségekben!
JEGYZETEK:
(1) Az esetről a Mandiner tudósítása ITT
(2) Az Overton ablak témájában Szabados Ádám írt egy jó posztot: ITT
(3) Mégis a napfény és a felhők, nem pedig a szén-dioxid alakítja a Föld klímáját? Matus Tibor írása, Makronóm, Mandiner: ITT
(4) Zöld helyett kék alternatíva: a vizet kellene megtartani, mert a szén-dioxid alig hat a klímaváltozásra Michal Kravčík írása a Makronómon – Mandiner: ITT