Az ENSZ vonatkozó kimutatása szerint 2022 július végén a világ népessége 30 millió híján 8 milliárd. Ez utóbbi határértéket várhatóan idén ősszel – sok forrás szerint november 15-re – érjük el. Hogyan jutottunk idáig? 1804-ben 1 milliárd volt a Föld lakossága és 123 év kellett ahhoz, hogy 1927-re 2 milliárdra növekedjen. Azóta nagyon felgyorsult a népesség növekedése. Manapság már csak 11-12 év kell 1 milliárdnyi emelkedéshez. Az ENSZ előrejelzése szerint 2050 körül érjük el a 10 milliárdot, mert a növekedés ütemében némi lassulást jósolnak.
Nézzük meg most, hogy földrészenként hogyan alakult/alakul a lakosságszám az ENSZ forrás szerint (millió fő):
Látható, Afrika több mint négyszeresére nő, Európa jelentősen csökken, a többi kontinens mérsékelten nő. A közel 8 milliárdnyi népesség 35%-át (!) Kína és India adja, nagyjából fele-fele arányban. A Föld lakossága növekedésének 97%-át a fejlődő országok adják. A következő években már India lesz a legnépesebb ország.
A népességrobbanást döntő mértékben Afrika okozza. Azt gondolom, hogy ez a kontinens már a jelenlegi népességet sem tudja eltartani, az előrevetített növekedés pedig beláthatatlanul súlyos következményekkel jár majd. Az un. fejlett világ a folyamatot tétlenül szemléli, nem tesz semmit, pedig tehetne. Hangoztatják, hogy nagy beruházásokat kellene odavinni, melyek új munkahelyeket teremtenek, de ezt sem teszik, azonkívül, hogy ettől még nem lesz ott több víz, élelem stb. Születésszabályozásra lenne szükség.
Ide írom szakmai pályafutásom magyar tapasztalatát: nemzetközi segélyprogram kerestében – sok-sok évvel ezelőtt – a magyar gyógyszeripar által gyártott fogamzásgátló tablettát – “esemény utánit”, tehát nem kell rendszeresen szedni – szállítottunk konténerszámra Bangladesbe. A segélyprogram a túlnépesedett ország (a másfél Magyarországnyi országban akkor 110 millió ember élt) népességnövekedését próbálta fékezni. A program abbamaradt. Pedig szerintem Afrikában is valami hasonlóra lenne szükség, mert ezen a kontinensen a születésszabályozás kínai módszere biztosan nem alkalmazható. Persze a tablettás eljárás kimenetele is kétséges, de legalább meg kellene próbálni. Lehet azt mondani, hogy javaslatom nem keresztyéni. Ez még akár igaz is lehet. De az éhen vagy szomjan halást tétlenül nézni , az biztosan nem keresztyéni.
Nő az élelem, az ivóvíz, a nyersanyagok és energiák iránti igény, ugyanakkor a források igencsak végesek. A kevés élelem, az ivóvíz hiánya az emberek 100 millióit kényszeríti majd arra, hogy otthonukat elhagyva más országokba menjenek. Egyértelmű, hogy véges méretű bolygónkon nem növekedhet bármeddig az emberek száma.
A népesség számának alakulása már az ókori görögöknél is fontos kérdés volt. Arisztotelész szerint a túl sok és a túl kevés ember is probléma. A népesség számának ugyanis mindig arányban kell állnia az erőforrásokkal, mondta. Bölcsességéhez nem férhet kétség.
A népességrobbanás idején egyre többeket foglalkoztat az a kérdés, hogy mennyi embernek jut élelem, ivóvíz, föd, energia stb. a bolygónkon? Erre a kérdésre sok tanulmány kereste a választ, sok komolytalan is van köztük. Például az egyik azt írta, hogy csak 650 milliót, a másik, hogy 98 milliárdot képes földünk eltartani. Abban mindegyik megegyezett, hogy a Föld készletei kifogyóban vannak az ásványi anyagok és az édesvíz készletek tekintetében egyaránt.
Az ENSZ központjában 2019 szeptember 24-25-én a világ vezetői az Agenda 2030 program céljainak teljesíthetőségét vizsgálták. Ezeket a célokat még 2015-ben rögzítették. Most úgy foglaltak állást, hogy a kitűzött 17 cél eléréséhez alapvető fontosságú a világ népessége növekedésének megfékezése. Úgy gondolták, hogy jelen korunk népességnövekedése potenciális fenyegetés az emberiség számára.
Az ENSZ Népesség Alapja nevű szervezet a Föld lakosságával kapcsolatban közzétett anyagaiban a “fenntarthatóságra” és a “fenntartható fejlődésre” helyezi a hangsúlyt. Sokak szerint ezzel az ENSZ azt szeretné üzenni, hogy túl sokan vagyunk a bolygónkon és hathatósabb eszközökre van szükség a népességnövekedés csökkentésére.
Az ENSZ üzenetére rímelnek a globális elit képviselőinek megszólalásai, melyek mind egyetértenek abban, hogy a földünk népességének drasztikus csökkentése lenne kívánatos. A pontos számokat illetően köztük sincs konszenzus, de sokan nyíltan hangoztatják, hogy 500 millió lenne a legideálisabb népességszám. Most néhány idézet következik ezekből a véleményekből:
A hírhedt Georgia Guidestones (USA) köveire vésett “új tízparancsolat” első parancsolata a következőket mondja: “Tartsd az emberiség létszámát 500.000.000 alatt, örök egyensúlyban a természettel.” A CNN alapítója Ted Turner (akinek egyébként öt gyermeke van) az előbbinél is messzebbre megy, amikor azt mondja: “250-300 millió lakos a földön ideális lenne.” Erre rálicitál Dave Foreman az Earth First (A Föld mindenek előtt) társalapítója: “A három legfontosabb célom egyike az emberi populáció 100 millióra csökkentése a földön.”
Ezeket a tanokat számos amerikai egyetemen tanítják. Eric R. Pianka, a Texasi Egyetem biológia professzora a következőket írta: “Nem akarok rosszat senkinek, de meg vagyok győződve arról, hogy a világnak és az emberiségnek jobb lenne, ha nem lennénk ennyien.” Bill Gates, a Microsoft és a Planed Parenthood alapítója is hasonló véleményen van, a jó 12 évvel ezelőtt tett nyilatkozata szerint: “A világon ma 6,8 milliárd ember él. Ez hamarosan 9 milliárd lesz. Ha jó munkát végzünk az új vakcinákkal és az egészségügyben, ezt 10-15 %-al csökkenthetjük.” Ördögi vélemény ez a Covid 19 tükrében.
John P. Holdren, Obama elnök volt tanácsadója úgy gondolja, hogy az abortusz kötelezővé tétele (!) is lehetséges “megoldást” (Endlösung?) nyújthat. Szó szerint idézek Tőle: “Úgy gondoljuk, hogy a jelenlegi alkotmány szerint is lehetséges lenne bevezetni a kötelező népességszabályozási törvényeket, beleértve a kötelező abortuszra vonatkozó törvényt is, ha a népességnövekedés ezt szükségessé teszi.” Ez is bizonyítja, hogy az USA megőrült. Nem abortusz, hanem a migráció teljes leállítása lenne a megoldás nekik.
Sok, magát környezetvédőnek minősítő véleményvezér is a Föld népességének drasztikus csökkentése mellett áll ki. Közülük most csak egyet idézek: Roger Martin a Guardian-ben megjelent írásában – többek között – ezt mondja: “Minden környezetvédelmi (és számos gazdasági-társadalmi) problémát könnyebben oldhatnánk meg, ha kevesebben lennénk, és szinte lehetetlen lenne megoldani őket, ha többen lennénk……..Egy véges méretű világban az ideális népességszám, ami minőségi életet biztosít minden ember számára, egyértelműen lényegesen kisebb, mint a jelenlegi.”
A globális elit idézett – és nem idézett – véleményvezérei szerint néhány 100 millió munkás elég a rendszer működésben tartásához, a népesség többi része “haszontalan kenyérpusztító” a szemükben. A globális elit véleményét tömegméretekben támogatja az egyre erősödő, radikális zöld mozgalom, amely például a karbon gáz kibocsátás jelentős csökkentését a népességszám csökkenésében látja.
Magyarország lakossága 1981 óta csökkenő tendenciát mutat. Ennek alapvető oka a gyermekvállalási készség alacsony szintje. Mára, az említett 1981-es évhez képest az ország lakossága 737 ezer fővel csökkent. A KSH adatai szerint az ország lakossága jelenleg 9 millió 712 ezer fő. A legutóbbi, 2011-es, népszámláláskor az ország lakossága 9 millió 938 ezer fő volt. Nagy kérdés, hogy a soha nem látott mértékű, Európában egyedülálló, családtámogatási rendszer hoz-e eredményt és eleget is, azaz megáll-e a népességfogyás? Mert a gyermekvállaláshoz nem elsősorban pénz, hanem szemléletbeli, értékrendbeli váltás szükséges. Szerintem ez 10-12 éven belül derül majd ki. Addig is ne azon keseregjünk, hogy nő az öregek száma. Ez jó, mert jelentősen nőtt hazánkban az átlagéletkor. Az a baj, hogy még mindig kevés gyerek születik.
A Népességtudományi Kutatóintézet 2019 júliusában közzétett tanulmánya arról tájékoztat, hogy hazánk népessége 30 év alatt 6,8 %-kal csökkent. 2070-re három változatot vetítenek előre hazánk népességének nagyságáról. A legpesszimistább forgatókönyv 6 milliós, a legoptimistább 9,07 milliós népességszámot jelez. Tehát növekedésre semmiképpen nem számíthatunk, csupán a népességszám csökkenésének mértéke a kérdéses. Persze a két érték között óriási, 3 millió, a különbség.Nagyon nem mindegy, hogy melyik szélső értékhez leszünk közelebb.
Az a véleményem, hogy a Föld túlnépesedésével foglalkoznunk kell. Elsősorban Afrikára kell koncentrálnunk, de Indiára is figyelni kell. A családtervezés a kulcskérdés a népességproblémák – mindkét irányú! – megoldásában, a túlnépesedés megakadályozásában. Az európai államok vezetőinek olyan – a magyarhoz hasonló – családpolitikára kellene váltaniuk, amely a migráció nélküli lakosságcsökkenést megállítja, vagy legalább jelentősen fékezi. Magyarország 2010 óta példát mutat a világnak a családtámogatás tekintetében is. Ennek már most is vannak eredményei, melyek reményt adnak arra, hogy a jövőben valamikor a népességfogyás megálljon, vagy legalább mértéke alacsony szinten stabilizálódjon.
Mert amióta csak léteznek, az emberi közösségeknek elsődleges célja saját maguk tovább örökítése. Mi a magyar közösség (nemzet) megmaradásáért vagyunk felelősek.