“Elkészült a Magyar Zene Háza, a japán Sou Fujimoto Városligetben álló alkotása január 22-én nyílik meg a nagyközönség előtt. A sajtóbejárás után fenntartható megoldásokról, elhalkuló kritikákról és a gyerekek fontos szerepéről beszélgettünk Gyorgyevics Benedekkel, a Városliget Zrt. vezérigazgatójával.
A millennium óta nem volt ilyen „kulturális beruházási boom” Magyarországon – emelte ki Fekete Péter, az Emberi Erőforrások Minisztériumának kultúráért felelős államtitkára a Magyar Zene Háza sajtóbejárásán. Felhívta a figyelmet arra is, hogy nem volt még olyan periódusa a magyar történelemnek, amikor ennyi közpénzt fordítottak kulturális intézmények felújítására, létrehozására, „új csodák születésére”, mint az utóbbi években.
Fotó: Ficsor Márton
A tíz éve indult projekt eredményeként elkészült Magyar Zene Háza olyan különleges zenei beavató intézmény lesz, amelyhez hasonló nincs a világon – mondta Baán László, a Liget Budapest projekt miniszteri biztosa. Hangsúlyozta: a japán sztárépítész, Fudzsimoto Sou által tervezett épület azt bizonyítja, hogy a XXI. század építészeti nyelvén is lehet a Városligethez méltó csodákat teremteni. A nemrég megújult Szépművészeti Múzeum és Millennium Háza, a most elkészült Magyar Zene Háza, majd az Új Nemzeti Galéria világszínvonalú kulturális tengelyt alkotnak majd, miközben teljes körűen megújul a liget zöldfelülete is. Kiemelte: több zöld és több kultúra költözik a Városligetbe.
A Liget Budapest projekt jelenleg az egész nyugati világ legnagyobb kulturális fejlesztése – jegyezte meg Gyorgyevics Benedek, a Városliget Zrt. vezérigazgatója. Beszédében emlékeztetett a Szépművészeti Múzeum és a Millennium Háza átfogó felújítására, arra, hogy megépült az Országos Múzeumi Restaurálási és Raktározási Központ, valamint megnyílt az újjáépített komáromi Csillagerőd, és hozzátette, hogy a városligeti parkfejlesztés eddig átadott elemei már több millió látogatót vonzottak.”