A FIDESZ-KDNP által soha nem látott fölénnyel megnyert országgyűlési választásokkal egy időben zajlott a gyermekvédelmi törvénnyel kapcsolatos népszavazás. Ez érvénytelen lett a hat párti Magyarellenes Koalíció (MEK) hatékony ellenkampánya miatt, mely azt tűzte ki célul – a határon túli magyarok állampolgársága ügyében 2004 december 5-én tartott népszavazáshoz hasonlóan – , hogy a szavazás érvénytelen legyen.
A céljukat elérték, bár – szemben a 2004 december 5-ével – most csupán kevesebb mint 5 %-nyi szavazat hiányzott az érvényességhez. A mostani, érvénytelennek minősített, népszavazás azonban impozáns számokat mutatott. A feltett négy kérdés közül az elsőre több mint 92%, a 2., 3., és 4. kérdésekre pedig minden esetben több mint 95% értett egyet a Kormány gyermekvédelmi kérdésében kinyilvánított szándékával. Ez a brutálisan negatív ellen kampány mellett igen jó eredmény. A számok azt is mutatják, hogy a MEK szimpatizánsok közül is kb. 450 ezren érvényesen szavaztak. Sok elemző úgy véli, hogy az érvénytelenség ellenére az előbb bemutatott magas szavazatarány a Kormány számára politikai felhatalmazásként értékelhető.
A gyermekvédelmi népszavazás eredményének számszerű bemutatása után azt nézzük most meg, hogy a nem heteroszexuális embertársaink, akik az LMBTQ (stb,. itt még sok betű jöhet) közösséghez tartozónak vallják magukat, milyen arányt képviselnek az össznépességen belül. Elég sok kutatás foglalkozik ezzel a kérdéssel.
Az IPSOS 2021-es vizsgálata 27 országban elemezte az LMBTQ személyek össznépességen belüli arányát. Csak a magyarországi számokat hozom: A felnőttek 84%-a az ellenkező nemhez vonzódik, 10%-a az LMBTQ közösséghez tartozónak mondja magát, 1% nem tudja hova vonzódik, 4% ezt nem mondja meg. Az USA-ban 2017-ben végzett felmérés szerint – ezt a Gallup végezte – az LMBTQ közösséghez tartozók aránya 4,5% volt. A nőknél 5,1%, a férfiaknál 3,9%, de a 40 év alatti generációnál az arány 8,1%, az idősek esetén 1,4%. Az USA-ban a Gallup 2020-ban újabb felmérést végzett kicsi, mindössze 15 ezer fős mintán. A felmérés szerit az LMBTQ közösség aránya nőtt, és elérte az 5,6%-ot. Az idősebb generációknál alig tapasztaltak elmozdulást, viszont a fiatalabb korosztályokban jelentős a növekedés. Ez elsősorban igaz az Y generációra (1981 és 1996 között születettek) igaz, de a Z generációban (1997 után születettek) is nagy a növekedés. Az USA-ban a teljes LMBTQ közösség 56%-a 34 év alatti.
A Counsil on Foreign Relation nevű műhely összegezte a melegházasság szabályozását világszerte. Jelenleg 26 országban házasodhatnak szabadon az azonos neműek. A 26 országból 16 nyugat-európai, 8 amerikai és itt van még Ausztrália és Új-Zéland. Számos államban –így hazánkban is – pedig adott a bejegyzett élettársi kapcsolat lehetősége. Nagy a melegházasság elutasítottsága Közép-Kelet- Európa országaiban. Magyarországon 27% támogatja a melegházasságot.
Sok tanulmány foglalkozik az LMBTQ közösség védelmének kérdésével. Ezek közül egyet mutatok: A Rainbow Europe felmérése szerint az LMBTQ közösségek védelme tekintetében Magyarország a vizsgált 49 ország közül az élmezőnyben, a 19. helyen áll. A mögötte lévő 30 ország között olyanok vannak, mint Szlovénia, Észtország, Svájc, Szerbia, Csehország, Szlovákia, Olaszország, Bulgária, Románia, Lengyelország.
A tanulmányok méréseinek bemutatását nem folytatom. Ezekből a számokból is jól látszik, hogy igencsak apró kisebbségben vannak a nem heteroszexuális embertársaink. Hangjuk, agresszivitásuk, hálózatuk, befolyásuk azonban lakosságarányuknál sokkal erősebb és életmódjukat terjeszteni is akarják, elsősorban a legjobban befolyásolható gyerekek, fiatalok körében. Láthatóan eredményesen.
Az a véleményem, hogy a nem heteroszexuális embertársainkat a többségnek tolerálnia kell – a bemutatott Rainbow kutatás szerint ez Magyarországon így is van – , hátrányosan megkülönböztetni őket nem szabad. Persze a toleranciának is vannak határai. Ebbe nem fér bele az, ami Magyarországon megtörtént: A Gyurcsány kormány ifjúságért felelős államtitkára egy LMBTQ-hoz tartozó ember lett. Ha a tolerancia határait nem húzzuk meg, akkor a tolerancia diktatúrája következik be, ami ebben az esetben a törpe kisebbség diktatúráját is jelenti. Ezt egyes nyugat-európai országokban már tapasztaljuk, nemcsak LMBTQ ügyekben. Szerintem, meg a kutatóintézet szerint is, LMBTQ kérdésekben jól viselkedünk. Maradjon is így.